Naši šahisti

Na Srednji gradbeni šoli Maribor je 19. 6. potekal zadnji turnir v ciklu ŠKL (štajerska kadetska liga) v šahu. Šolo je zastopalo 9 tekmovalcev. Zadnji turnir smo začeli bolj slabo, ampak smo v nadaljevanju vseeno uspeli priti do odličnih rezultatov. V najmlajši kategoriji deklic do 9 let sta nas zastopali Lučka Heric in Polona Vavh. Lučka je osvojila 5. mesto, Polona pa 9. V najštevilčnejši kategoriji do 12 let je nastopalo 5 šahistov, in sicer: Tilen Čuček, Jakob Vodnik, Nik Jaunik, Meta Heric in Kristina Vavh. Med fanti je Tilen osvojil 21. mesto, Jakob 24. mesto in Nik 36. mesto. Meta Heric je med deklicami osvojila 1. mesto, svoj največji uspeh pa je dosegla Kristina, ki je osvojila 3. mesto. V kategoriji do 15 let sta tekmovala Luka in Ajda Heric. Luka je osvojil 10. mesto, Ajda pa 5. mesto med dekleti.

Ker je bil to zadnji turnir, smo dobili tudi seštevke v skupni razvrstitvi. Meta je v svoji kategoriji deklic do 12 let tudi skupno osvojila 1. mesto. Naši tekmovalci so osvojili odlično 3. mesto med šolami.

Vsem tekmovalcem čestitam za uspešen ciklus ŠKL, tako za posamezne turnirje kot za končno uvrstitev.